title

Park Tysiąclecia w Krakowie

 

Park o ciekawej rzeźbie terenu z boiskami sportowymi, placem zabaw i amfiteatrem

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: [gmw_post_info info="city, zipcode, street" divider=", "];

Województwo: [gmw_post_info info="state" divider=""]

Współrzędne GPS: [gmw_post_info info="lat" divider=""]N, [gmw_post_info info="long" divider=""]W

Telefony: [gmw_post_info info="phone" divider=""]

[gmw_single_location item_type="post" elements="map,directions_link" address_fields="address,state" units="k" map_height="450px" map_width="100%" map_type="ROADMAP" zoom_level="13" scrollwheel_map_zoom="0" item_info_window="title,address,distance" user_map_icon="0" user_info_window="" no_location_message="Błąd mapy. Zgłoś nam to poniżej!"]

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Park Tysiąclecia znajduje się między osiedlem Oświecenia i Tysiąclecia. Jego powierzchnia wynosi 11,3 ha. Ma ciekawą rzeźbę terenu, gdyż powstał w naturalnie występującej dolinie.
Znajduje się w nim wiele obiektów służących rozrywce i rekreacji, takich jak: dwa boiska sportowe, plac zabaw dla dzieci, stoły do gier planszowych I gry w tenisa stołowego. Na zachodniej stronie jest wzniesienie terenu wykorzystywane jako górka saneczkowa, z którego rozciąga się panorama na południowe dzielnice Krakowa oraz Tatry. Dodatkową atrakcją jest fontanna oraz amfiteatr z ławkami dla widowni, w którym odbywają się koncerty. Duże powierzchnie trawnika mogą służyć jako miejsce do piknikowania i wypoczynku.

Godziny otwarcia:

[gmw_post_info info=”days”]

Park otwarty przez całą dobę

Ceny biletów:

Wstęp bezpłatny

W sieci:

www

WYBRANE ZDJĘCIA

Park Tysiąclecia w Krakowie

Park Tysiąclecia w Krakowie

Park Tysiąclecia w Krakowie

Park Tysiąclecia w Krakowie

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

W parku można spotkać drzewa i krzewy z rodzaju: berberys, bez, brzoza, buk, bożodrzew, cis, czeremcha, dąb, dereń, forsycja, głóg, irga, jabłoń, jałowiec, jarząb, karagana, kasztanowiec, klon, ligustr, lilak, lipa, modrzew, orzech, pięciornik, robinia, róża, śliwa, śnieguliczka, świerk, tawlina, tawuła, topola, tuja, wierzba.

Historia

Park Tysiąclecia znajduje się na terenie pocmentarnym. Na początku lat 60. przeprowadzono ekshumacje niemieckich grobów, które trwały trzy lata. Przeniesiono ponad 2,3 tys. grobów.
Na początku XXI w. zbudowano tu drewniany amfiteatr, w którym odbywały się lokalne imprezy. W późniejszym czasie został spalony. W 2009 roku na terenie parku w katastrofie lotniczej zginął pilot i jeden z pasażerów.

Ciekawostki

Nie dodano

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

– http://www.maszwolne.pl/zobacz/Park-Tysiaclecia-492

– http://www.wiadomosci24.katowice.pl/d/Park_Tysi%C4%85clecia_w_Krakowie

– https://pl.wikipedia.org/wiki/Osiedle_Tysi%C4%85clecia_(Krak%C3%B3w)

– https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Tysi%C4%85clecia_w_Krakowie

– https://www.geocaching.com/geocache/GC58RR2_park-tysiaclecia?guid=043b7e59-bc09-43dc-bed4-29017d1cc998

– Łukasiewicz A. 2016. Jak Kaliszuk Park Tysiąclecia wyrzucił do kosza. Protokół dostępu: http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,35182,20208714,jak-kaliszuk-park-tysiaclecia-wyrzucil-do-kosza.html (04.08.2016)

Park zgłosiła:

Elżbieta Łukaszewicz

Wydarzenia

Nie dodano

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

Miejsca w pobliżu

[gmw_nearby_locations item_type="posts" post_types="page" nearby="item" units="kilometers" radius="100" results_count="5" orderby="distance" get_directions="Wskazówki dojazdu" no_results_message="W promieniu 100 km nie znaleźliśmy żadnego miejsca" show_map="0" show_distance="true" show_random="0" results_template="default"]

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: