title

Park Tadeusza Mazowieckiego w Poznaniu

 

Park miejski położony wzdłuż lewego brzegu rzeki Warty, między mostem Królowej Jadwigi a mostem św. Rocha w Poznaniu

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: [gmw_post_info info="city, zipcode, street" divider=", "];

Województwo: [gmw_post_info info="state" divider=""]

Współrzędne GPS: [gmw_post_info info="lat" divider=""]N, [gmw_post_info info="long" divider=""]W

Telefony: [gmw_post_info info="phone" divider=""]

[gmw_single_location item_type="post" elements="map,directions_link" address_fields="address,state" units="k" map_height="450px" map_width="100%" map_type="ROADMAP" zoom_level="13" scrollwheel_map_zoom="0" item_info_window="title,address,distance" user_map_icon="0" user_info_window="" no_location_message="Błąd mapy. Zgłoś nam to poniżej!"]

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Park znajduje się w centrum miasta. Liczy około 7 ha. Jego serce stanowi duża, rozległa polana z widokiem na rzekę, idealna do urządzenia pikniku, ćwiczeń, a także zabaw z dziećmi czy czworonogami. Szkielet parku stanowi rozwidlająca się aleja kasztanowa, która jednostronnie przechodzi w aleję klonową. Wyposażenie parku stanowi siłownia zewnętrzna składająca się z siedmiu urządzeń do ćwiczeń.

Godziny otwarcia:

[gmw_post_info info=”days”]

Park otwarty przez całą dobę.

Ceny biletów:

Wstęp bezpłatny

W sieci:

www

WYBRANE ZDJĘCIA

Park Tadeusza Mazowieckiego w Poznaniu

Park Tadeusza Mazowieckiego w Poznaniu

Park Tadeusza Mazowieckiego w Poznaniu

Park Tadeusza Mazowieckiego w Poznaniu

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

W parku rośnie m.in.: kasztanowiec pospolity, grab pospolity, klon jawor, klon zwyczajny, klon jesionolistny, dąb szypułkowy 'Fastigiata’ , kasztanowiec czerwony, klon jawor, lipa drobnolistna, śliwa wiśniowa, czeremcha.

Historia

Pierwsze wzmianki o parku pochodzą z 1999 roku i związane są z budową Centrum Handlowego Victoria u zbiegu ulic Strzeleckiej i Królowej Jadwigi, kiedy to firma Euroimpex Trade, właściciel tego budynku, chciała objąć swym mecenatem park przyległy do centrum. Swoją obecną nazwę park otrzymał w 2014 r., w 25. rocznicę przemian ustrojowych, aby upamiętnić Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera III RP. W czasie uroczystości związanych z nadaniem nazwy parku ówczesny prezydent Bronisław Komorowski posadził Dąb Wolności.

Ciekawostki

Na terenie parku znajduje się Dąb Pamięci, posadzony w 2011 r. dla uhonorowania porucznika Jana Szmagiera zamordowanego przez NKWD w 1940 r. w Katyniu.

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Wikipedia
„Mecenat nad drzewami”, Gazeta Wyborcza Poznań, nr 35 z 11.02.1999 r.
„Parton między mostami”, Gazeta Wyborcza Poznań, nr 230 z 30.09.2004 r.

Park zgłosiła:

Dominika Dymek

Wydarzenia

Nie dodano

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

Miejsca w pobliżu

[gmw_nearby_locations item_type="posts" post_types="page" nearby="item" units="kilometers" radius="100" results_count="5" orderby="distance" get_directions="Wskazówki dojazdu" no_results_message="W promieniu 100 km nie znaleźliśmy żadnego miejsca" show_map="0" show_distance="true" show_random="0" results_template="default"]

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: