title

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku

 

Niesamowite połączenie parku miniatur i arboretum

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: [gmw_post_info info="city, zipcode, street" divider=", "];

Województwo: [gmw_post_info info="state" divider=""]

Współrzędne GPS: [gmw_post_info info="lat" divider=""]N, [gmw_post_info info="long" divider=""]W

Telefony: [gmw_post_info info="phone" divider=""]

[gmw_single_location item_type="post" elements="map,directions_link" address_fields="address,state" units="k" map_height="450px" map_width="100%" map_type="ROADMAP" zoom_level="13" scrollwheel_map_zoom="0" item_info_window="title,address,distance" user_map_icon="0" user_info_window="" no_location_message="Błąd mapy. Zgłoś nam to poniżej!"]

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które łączy Park Miniatur z przepiękną architekturą terenów zielonych tworzących arboretum.
Wśród unikatowych drzew, kwiatów oraz kwitnących krzewów sprowadzonych z najlepszych szkółek roślin z Holandii i Belgii znajdują się miniatury najważniejszych światowych obiektów. Arboretum, zaprojektowane z wielką dbałością o każdy detal, zaprasza do krainy piękna, spokoju i harmonii.
Od 15 czerwca do końca października miłośnicy przyrody, sztuki i architektury krajobrazu mogą podziwiać wspaniałe wydarzenie – „Festiwal Kwiatów”. W niezwykłej scenerii otaczającej nas natury uczestnicy festiwalu doznają wielu niezapomnianych wrażeń oraz przeżyć estetycznych. To ciekawy sposób poznawania niezwykłego świata roślin, łączący naukę z rekreacją oraz umożliwiający twórczy i aktywny kontakt z przyrodą i kulturą.

Godziny otwarcia:

[gmw_post_info info=”days”]

Ogród otwarty codziennie od 9:00 do 16.30

Ceny biletów:

Bilet normalny: 19 zł
Bilet ulgowy: 17 zł
Bilet rodzinny: 60 zł
Bilet grupowy: 15 zł (powyżej 15 osób)

W sieci:

www google-plus facebook

WYBRANE ZDJĘCIA

miniaturka altana

_DSC_5635

_DSC_5941

miniaturka placyk

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Rośliny

Nie dodano

Historia

Minieuroland już na dobre wpisał się na turystyczną mapę atrakcji Dolnego Śląska ze szczególnym uwzględnieniem Ziemi Kłodzkiej, jednocześnie nie ustając w dążeniu do ideału ma aspiracje stać się wkrótce najlepszym parkiem miniatur w Europie.
Na obszarze Ziemi Kłodzkiej znajdują się setki atrakcji turystycznych, zarówno budowle zabytkowe i pomniki przyrody, ale też obiekty industrialne i komunikacyjne o niepowtarzalnej architekturze. Stąd w 2012 roku powstała idea Jarosława Ptaszkiewicza na otwarcie Parku Miniatur Miniueroland, który przybliży zwiedzającym najistotniejsze budowle z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska. Park Miniatur Minieuroland to piękne architektoniczne założenie parkowe, w którym precyzyjnie wykonane makiety są doskonale wkomponowane w różnobarwne i urozmaicone pod względem kształtów otoczenie.
W kwietniu 2013 roku rozpoczęły się prace równania terenu pod budowę parku. Na obszarze Minieurolandu pierwsze drzewo posadzono 5 września 2014 roku. W ciągu dwóch miesięcy wkopano ich tutaj ponad pół tysiąca. Przyjechały m.in. z Belgii i Holandii, przywiezione przez 25 tirów. Aby wszystko nabrało baśniowej aury sprowadzono i posadzono blisko 30 000 szt. kwiatów jednorocznych takich jak Begonie, Hortensje, Niecierpki, Sun Patiensy i Pelargonie. Po to aby kwiaty miały jak najlepsze warunki sprowadzono z Łotwy substrat z najlepszych torfowisk w ilości 150 000 litrów.
Park rozciąga się na powierzchni 20 000 m² i liczy obecnie blisko 40 miniatur (docelowo będzie ponad 100 makiet). Wśród pięknego drzewostanu można podziwiać wykonane z niezwykłą starannością i pieczołowitością miniatury obiektów z czasów starożytnych, aż po budowle współczesnej architektury. Na powierzchni 1 200 m² znajduje się najnowocześniejszy plac zabaw z mnóstwem kolorowych i bezpiecznych w użytkowaniu urządzeń. Na terenie parku funkcjonują dwa bary, w których Goście mogą coś zjeść i napić się. W trakcie budowy jest sklep z pamiątkami, 30 metrowa miniatura wieży widokowej bliźniaczych wież Petronas Twin z Kuala Lumpur w Malezji, 12 metrowa makieta wieży Eiffla, Katedra Berlińska, Krzywa Wieża w Pizie i inne fascynujące budowle.
Park stale się rozwija i jest wzbogacany o nowe makiety, które wiernie odwzorowują najsłynniejsze dzieła światowej architektury. Powstają one w pracowni znajdującej się na terenie Minieurolandu i są efektem pracy specjalistów z Polski, Ukrainy i Armenii. Wykwalifikowana kadra architektów, modelarzy, rzeźbiarzy, grafików, plastyków oraz metaloplastyków nieustannie pracuje nad nowymi obiektami i dba o najwyższą jakość ich wykonania. Każda miniatura jest dziełem sztuki, które powstaje przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii.

Ciekawostki

W Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku znajduje się modelarnia. Tworzy ją zespół dwunastu pracowników z wysokimi kwalifikacjami technicznymi, plastycznymi oraz konstrukcyjnymi. Ich praca jest wieloetapowa i wymaga sprawnej współpracy. Wykonanie miniatur jest poprzedzone starannymi przygotowaniami, które polegają na gromadzeniu, przetwarzaniu i analizowaniu informacji o obiekcie. Szczególnym źródłem informacji o budowlach są archiwa z planami budynków i rzutami kondygnacji. Na tym etapie wykonuje się także fotografie budynków oraz elementów, które nie zostały ujęte w planach architektonicznych. Graficy w specjalistycznych programach tworzą dokumentację lub dokonują jej przeniesienia. Umożliwia to późniejsze precyzyjne przeskalowanie obiektów do rozmiarów modelu. Do stworzenia miniatur używa się nowoczesnych tworzyw sztucznych i syntetycznych, różnego rodzaju metali oraz kamienia.

Modelarze przy użyciu wysokiej klasy narzędzi modelarskich pracują nad stworzeniem bryły obiektu. W tym samym czasie metaloplastycy przy użyciu miedzianej blachy wykonują zadaszenie makiety. Równocześnie rzeźbiarze opracowują detale rzeźb, płaskorzeźb i innych elementów ozdobnych. Etapem końcowym pracy nad miniaturą jest praca plastyków, którzy zdobią ją w taki sposób, aby ukazywała ona rzeczywisty wygląd budowli oraz prezentowała efekty upływu czasu i warunków atmosferycznych, które wpłynęły na obecną postać jej pierwowzoru.

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Minieuroland

Facebook

Wywiady z Prezesem Jarosławem Ptaszkiewiczem

Park zgłosiła:

Alicja Szczepańska

Wydarzenia

Niespełna 3 miesiące po otwarciu Park Miniatur został laureatem nagrody „Sudeckie Kryształy 2015” w kategorii „Najlepszy produkt turystyczny” przyznawanej przez Ministerstwo Gospodarki oraz Wojewodę Dolnośląskiego, co stanowi gwarancję wysokiej jakości świadczonych usług. W tym samym czasie otrzymał certyfikat Groupon „Lokal Stars” podkreślający rangę Minieurolandu w świadomości jego gości. Potwierdza on, że 96% odwiedzających turystów bardzo wysoko ocenia projekt i chętnie poleca go znajomym. Ostatnim sukcesem Parku jest nagroda za najlepsze stoisko na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu, podczas których dumnie reprezentował Ziemię Kłodzką.

Od czerwca do końca października na terenie Minieurolandu będzie organizowany „Festiwal Kwiatów”. W ramach tego wydarzenia w najbliższym czasie planuje się wykonanie 30 000 nasadzeń jednorocznych kompozycji kwiatowych. Uczestników Festiwalu czeka wiele estetycznych przeżyć i niezapomnianych wrażeń muzycznych. A to wszystko w najpiękniejszych okolicznościach przyrody.

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

Miejsca w pobliżu

[gmw_nearby_locations item_type="posts" post_types="page" nearby="item" units="kilometers" radius="100" results_count="5" orderby="distance" get_directions="Wskazówki dojazdu" no_results_message="W promieniu 100 km nie znaleźliśmy żadnego miejsca" show_map="0" show_distance="true" show_random="0" results_template="default"]

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: