title

Park Miejsko-Leśny im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu

 

Rozległy park miejski w stylu angielskim

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: [gmw_post_info info="city, zipcode, street" divider=", "];

Województwo: [gmw_post_info info="state" divider=""]

Współrzędne GPS: [gmw_post_info info="lat" divider=""]N, [gmw_post_info info="long" divider=""]W

Telefony: [gmw_post_info info="phone" divider=""]

[gmw_single_location item_type="post" elements="map,directions_link" address_fields="address,state" units="k" map_height="450px" map_width="100%" map_type="ROADMAP" zoom_level="13" scrollwheel_map_zoom="0" item_info_window="title,address,distance" user_map_icon="0" user_info_window="" no_location_message="Błąd mapy. Zgłoś nam to poniżej!"]

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Park stanowi atrakcyjne miejsce zarówno biernego jak i czynnego wypoczynku. Przeprowadzona w 2013 r. gruntowna rewitalizacja sprawiła, że każdy niezależnie od wieku znajdzie w parku coś dla siebie. Na jego terenie znajduje się nowoczesny plac zabaw z urządzeniami dla dzieci w różnym wieku. W północno-zachodniej części znajduje się zbiornik wodny z fontanną oraz domkiem dla łabędzi.

Godziny otwarcia:

[gmw_post_info info=”days”]

Park otwarty przez całą dobę

Ceny biletów:

Wstęp bezpłatny

W sieci:

www

WYBRANE ZDJĘCIA

Park Miejsko-Leśny im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu

Park Miejsko-Leśny im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu

Park Miejsko-Leśny im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu

Park Miejsko-Leśny im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

Nie dodano

Historia

Początki parku sięgają roku 1865,  kiedy to Towarzystwo Upiększania Miasta Grudziądza zwróciło się do władz miasta z wnioskiem o uporządkowanie lasu miejskiego i urządzenie tam ogrodu publicznego. W tym celu powołano specjalną komisję parkową. Utworzono park w stylu angielskim, zachowując naturalny drzewostan i układ terenu. 14 maja 1902 r. miało miejsce przejęcie parku miejskiego i zatrudniono pierwszego miejskiego ogrodnika. Park został otwarty dla publiczności w 1907 roku. Na jego terenie znajdowały się korty tenisowe, plac sportowy, a od 1914 roku chlubą parku był ogród różany. Po wojnie park uległ znacznemu zniszczeniu. Przede wszystkim ucierpiał cenny drzewostan oraz wyposażenie parkowe w postaci małej architektury. Zniszczenia odbudowano z wyjątkiem odtworzenia ogrodu różanego. W 2013 r. park przeszedł gruntowną rewitalizację, w ramach której m. in. odtworzono dawny ogród różany. Od 19 września 2015 roku Park Miejski nosi imię Piotra Janowskiego.

Ciekawostki

Nie dodano

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Grudziądz

Wikipedia

Dziennik toruński

Graudenz

Park zgłosiła:

Dominika Dymek

Wydarzenia

Nie dodano

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

Miejsca w pobliżu

[gmw_nearby_locations item_type="posts" post_types="page" nearby="item" units="kilometers" radius="100" results_count="5" orderby="distance" get_directions="Wskazówki dojazdu" no_results_message="W promieniu 100 km nie znaleźliśmy żadnego miejsca" show_map="0" show_distance="true" show_random="0" results_template="default"]

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: