Warning: Declaration of GMW_Global_Maps_Addon::form_settings_groups() should be compatible with GMW_Addon::form_settings_groups($settings_groups = Array, $form = Array) in /home/users/pracowniaoop/public_html/oop.org.pl/wp-content/plugins/gmw-global-maps/gmw-global-maps.php on line 210
Ogrodowa Mapa Polski | Park Kosynierów w Poznaniu - Ogrodowa Mapa Polski
title

Park Kosynierów w Poznaniu

 

Park miejski położony w dzielnicy Winogrady, przy granicy z Wilczakiem, leżący na terenie wielorodzinnego Osiedla Pod Lipami

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: Poznań;

Województwo: wielkopolskie

Współrzędne GPS: 52.429585N, W

Telefony:

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Obecnie park liczy ok. 1 ha powierzchni. Wyposażony jest w ławki do krótkiego wypoczynku. Stanowi dobry skrót lub kolejny punkt na trasie dla osób poruszających się pisze lub na rowerach. Jego bezpośrednie sąsiedztwo z Parkiem Szelągowskim umożliwia kontynuację wycieczki po poznańskich parkach.

Godziny otwarcia:

Park otwarty przez całą dobę

Ceny biletów:

Wstęp bezpłatny

W sieci:

www

WYBRANE ZDJĘCIA

Park Kosynierów w Poznaniu

Park Kosynierów w Poznaniu

Park Kosynierów w Poznaniu

Park Kosynierów w Poznaniu

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

Drzewostan parkowy jest głównie liściasty (klony, robinie akacjowe). Pojedynczo można spotkać gatunki iglaste np. świerk srebrny.

Historia

Park powstał w latach 60. XX wieku z inicjatywy Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu. Jest on pozostałością po dawnym cmentarzu ewangelickim o powierzchni 3,08 ha (umniejszonego). Bezpośrednio po II wojnie światowej cmentarz uległ daleko idącej degradacji. Utracono wiele cennych roślin, np. rzadko spotykaną w parkach amorfę krzewiastą (Amorpha fruticosa), zwaną indygowcem oraz inne krzewy o wysokich walorach ozdobnych. Ucierpiało szczególnie runo parkowe, które zostało doszczętnie zjedzone przez wypasane tu na tym terenie kozy.

Ciekawostki

W parku zlokalizowany jest kościół św. Karola Boromeusza.

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Wikipedia

Park zgłosiła:

Dominika Dymek

Wydarzenia

Nie dodano

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: