title

Park Jurija Gagarina w Poznaniu

 

Przyosiedlowy park miejski upamiętniający radzieckiego kosmonautę Jurija Gagarina, nawiązując tym samym do położonego na północ od parku Osiedla Kosmonautów

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: Poznań;

Województwo: wielkopolskie

Współrzędne GPS: 52.433483N, W

Telefony:

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

W 2016 roku park przeszedł gruntowną rewitalizację, w ramach której powstał nowoczesny plac zabaw dla dzieci z różnych grup wiekowych, górka saneczkowa, siłownia zewnętrzna oraz stół do gry w piłkarzyki. Liczne ławki oraz rozległe trawniki o dobrym nasłonecznieniu przyciągają mieszkańców okolicznych osiedli, którzy aktywnie spędzają w tym parku swój wolny czas. Dużym atutem parku jest jego położenie poniżej poziomu ulicy, które tłumi hałas.

Godziny otwarcia:

Park otwarty przez całą dobę

Ceny biletów:

Wstęp bezpłatny

W sieci:

www

WYBRANE ZDJĘCIA

Park Jurija Gagarina w Poznaniu

Park Jurija Gagarina w Poznaniu

Park Jurija Gagarina w Poznaniu

Park Jurija Gagarina w Poznaniu

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

W parku możemy spotkać m. in.: lipy, wierzby, świerki srebrne oraz berberysy.

Historia

Budowę parku rozpoczęto 1 czerwca 1976 r. Park Gagarina jest przykładem modernistycznego założenia parkowego, z późniejszymi zmianami i poprawkami. Całość spina centralna aleja, od której odbiegają pomniejsze ciągi spacerowe, plac zabaw i strefy odpoczynku, w środku tworząc zarys małżowiny. Główne wejście zabudowano od Ronda Solidarności. W tym miejscu stoi kilkumetrowy modernistyczny obelisk projektu Jerzego Sobocińskiego, pomnik Jurija Gagarina. Za nim, w stronę doliny, opadają szerokie schody, będące strefą wprowadzającą do parku.

Ciekawostki

W latach 70. XX wieku stał w parku (bezpośrednio na poziomie gruntu) samolot typu Lim, będąc jedną z atrakcji dla dzieci.

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Dominika Dymek

Park zgłosiła:

Dominika Dymek

Wydarzenia

Nie dodano

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: