title

Park im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie

 

Park przy Dworku Białoprądnickim o powierzchni ponad 3 ha

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: Kraków;

Województwo: małopolskie

Współrzędne GPS: 50.093098N, W

Telefony:

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Park ten pełni głównie funkcje rekreacyjną dla mieszkańców okolic, na jego terenie są organizowane różne imprezy okolicznościowe organizowane przez Dom Kultury znajdujący się w Dworku Białoprądnickim. Na terenie parku znajduje się plac zabaw dla dzieci, przez park przepływa rzeka Prądnik.  Z mostku zawieszonego nad rzeką, latem można dokarmić pływające tam kaczki, w ciepłe dni trudno znaleźć wolną ławkę.

Godziny otwarcia:

Park otwarty całą dobę

Ceny biletów:

Wstęp bezpłatny

W sieci:

www

WYBRANE ZDJĘCIA

tadeusz 1

tadeusz 2

tadeusz 3

tadeusz 4

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

W parku rośnie wiele gatunków drzew i krzewów. Wśród drzew dominują lipy, wiązy i kasztanowce, które rosną głównie przy dwóch przecinających się alejach, wyznaczających podstawowy układ kompozycji parku w nawiązaniu do dworku oraz wzdłuż starej alei nad brzegiem rzeki. Na skrzyżowaniu alej rośnie duży jawor.

Historia

Park ten swą nazwę wziął z legendy, która głosi, że Naczelnik Tadeusz Kościuszko odpoczywał tu pod jednym z klonów w 1794 roku.

Ciekawostki

Przez park przebiega planowana trasa rowerowa nr 1 od placu Jana Matejki do Bibic w gminie Zielonki (Stare Miasto – pl. Matejki – Warszawska – al. Słowackiego – WT Nowy Kleparz – Prądnicka – Park Kościuszki – Górnickiego – Wądół – Park Leśny Witkowice – granica miasta – Bibice) oraz ziemna ścieżka rowerowa.

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Wikipedia

krakow64.pl

Park zgłosił:

Andrzej Nowiński ‚Zieleń we wnętrzach’

Wydarzenia

Wystawy

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: