title

Park im. Jana Pawła II w Poznaniu

 

Park miejski zlokalizowany w dzielnicy Wilda, pomiędzy ulicami Dolna Wilda i Droga Dębińska

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

4/5 (1)

Adres: Poznań;

Województwo: wielkopolskie

Współrzędne GPS: 52.389332N, W

Telefony:

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Rozległy, 20 ha park zajmujący część obszaru Łęgów Dębińskich stanowi popularne miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców gęsto zabudowanej Wildy. Odwiedzający go mają do dyspozycji nowoczesny plac zabaw, siłownię zewnętrzną, boisko do gry w koszykówkę, liczne miejsca piknikowe, stoliki do gry w szachy, restaurację oraz gęstą sieć alejek parkowych idealną do spacerowania, jazdy na rowerze czy rolkach oraz biegania.

W południowo-wschodniej części parku znajduje się zbiornik wodny poprawiający lokalny mikroklimat parku oraz stanowiący miejsce bytowania wielu gatunków zarówno fauny jak i flory. Ponadto na terenie parku znajdują się: Krzyż Papieski upamiętniający wizytę papieża Jana Pawła II w Poznaniu w 1983 roku, gromadzący corocznie w czerwcu specjalne, okolicznościowe zgromadzenia religijne; dawna elektrownia wildecka z 1895 roku, w której obecnie mieści się galeria, restauracja i concept store SPOT oraz pomnik Poznańskiej Pyry odsłonięty w 2007 roku.

Godziny otwarcia:

Park otwarty przez całą dobę

Ceny biletów:

Wstęp bezpłatny

W sieci:

www

WYBRANE ZDJĘCIA

Park im. Jana Pawła II w Poznaniu

Park im. Jana Pawła II w Poznaniu

Park im. Jana Pawła II w Poznaniu

Park im. Jana Pawła II w Poznaniu

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

Nie dodano

Historia

Park powstał w 1970 roku. Wcześniej obszar dzisiejszego parku stanowił miejsce składowania m.in. gruzu budowlanego ze zniszczonego w czasie II wojny światowej Poznania (jedno z trzech takich miejsc w mieście, oprócz Przepadku i południowej części drogi okrężnej). Obecna nazwa upamiętnia postać papieża Jana Pawła II, a dokładniej jego wizytę w Poznaniu w dniu 20 czerwca 1983. Wtedy to na terenie dzisiejszego parku papież odprawił mszę dla około miliona przybyłych uczestników, co było największym zgromadzeniem osób w historii miasta. Dokonano wówczas beatyfikacji siostry Urszuli Ledóchowskiej, związanej z Wielkopolską i Poznaniem. Była to pierwsza tego rodzaju ceremonia na ziemiach polskich.

Ciekawostki

Nie dodano

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Wikipedia

Parki Poznania

Park zgłosiła:

Dominika Dymek

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: