title

Park im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 

Zabytkowy park śródmiejski zlokalizowany w Dzielnicy Cesarskiej projektu Josepha Stübbena

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: Poznań;

Województwo: wielkopolskie

Współrzędne GPS: 52.409107N, W

Telefony:

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Park podzielony jest na dwie części: północną i południową. W północnej części znajduje się reprezentacyjny zbiornik wodny z okazałą fontanną otoczony pięknie obsadzanymi kwietnikami. Z kolei południową część wieńczy Plac im. Adama Mickiewicza. Obie części łączą szpalery platanowe biegnące wzdłuż alejek spacerowych wyposażonych w ławki, na których można odpocząć w cieniu starego drzewostanu. Park ma zróżnicowaną rzeźbę terenu. Łagodnie wznosi się w kierunku południowym. W centralnej części znajduje się rozległy trawnik, który w słoneczne dni służy wypoczynkowi na trawie i piknikom.

 

Godziny otwarcia:

Park otwarty przez całą dobę

Ceny biletów:

Wstęp bezpłatny

W sieci:

www

WYBRANE ZDJĘCIA

Park im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Park im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Park im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Park im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

W parku możemy spotkać m. in.: platany, daglezje, sosny czarne, świerki kłujące, wiązy, dęby, graby, klony i lipy, bożodrzew gruczołkowaty, śliwa wiśniowa, wierzba mandżurska, brzoza brodawkowata, jałowce, robinie.

Historia

Park powstał na początku XX wieku jako centrum Dzielnicy Cesarskiej w miejscu likwidowanych obwarowań Twierdzy Poznań. Jest to klasyczny przykład połączenia obiektów architektonicznych i ogrodowych. Park jest związany kompozycyjnie z gmachem Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki. W północnej części parku znajdują się reprezentacyjne schody, stanowiące oprawę urbanistyczną dla perspektywy Teatru Wielkiego. W łagodnie przechodzącej w plac Adama Mickiewicza, południowej części założenia zlokalizowane są dwa pomniki: Ofiar Czerwca 1956 oraz Adama Mickiewicza. Dawniej w tym miejscu stały: pomnik Bismarcka (do 1919 r.) oraz pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa (do 1939 r.).

Ciekawostki

Nie dodano

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Wikipedia

Parki Poznania

Park zgłosiła:

Dominika Dymek

Wydarzenia

Co roku w maju na terenie parku organizowane są Poznańskie Dywany Kwiatowe, których organizatorem jest SITO oddział Poznań.

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: