title

Pałac i park w Radziejowicach

 

Wspaniały zespół pałacowo-parkowy okraszony sztuką!

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: [gmw_post_info info="city, zipcode, street" divider=", "];

Województwo: [gmw_post_info info="state" divider=""]

Współrzędne GPS: [gmw_post_info info="lat" divider=""]N, [gmw_post_info info="long" divider=""]W

Telefony: [gmw_post_info info="phone" divider=""]

[gmw_single_location item_type="post" elements="map,directions_link" address_fields="address,state" units="k" map_height="450px" map_width="100%" map_type="ROADMAP" zoom_level="13" scrollwheel_map_zoom="0" item_info_window="title,address,distance" user_map_icon="0" user_info_window="" no_location_message="Błąd mapy. Zgłoś nam to poniżej!"]

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Ciekawa roślinność, interesujące założenia ogrodowe okraszone rzeźbami i budynkami o dużych walorach architektonicznych. Wszystkiemu temu towarzyszy romantyczny staw z niewielkim pomostem z altaną.

Godziny otwarcia:

[gmw_post_info info=”days”]

Park otwarty przez całą dobę.
Galeria pałacowa:
poniedziałek – piątek: 10.00 – 17.00,
sobota – niedziela: 10.00 – 15.00

Ceny biletów:

Wstęp do parku bezpłatny.
Wstęp do pałacu:
bilet normalny: 10 PLN,
ulgowy: 7 PLN,
grupy szkolne: 5 PLN od osoby.

W sieci:

www

WYBRANE ZDJĘCIA

P6196616

P6196632

P6196620

P6196622

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

Wiele wiekowych drzew takich jak dęby, klony czy świerki. Ponadto sporo różnych liściastych roślin zimozielonych m.in. bukszpanów, trzmielin, barwinków czy bluszczy. Z tych ostatnich stworzono wspaniałe zimozielone dywany!

Historia

Radziejowice to niewielka miejscowość położona w odległości ok. 43 km od centrum Warszawy. Już w XV wieku zbudowano tu reprezentacyjną siedzibę rodu Radziejowskich, która w późniejszych wiekach przyciągała elitę polityczną, artystyczną i intelektualną kraju. Bywali tu m.in. królowie polscy tacy jak Zygmunt III Waza czy Jan III Sobieski. Na przełomie XVIII i XIX wieku pałac uzyskał klasycystyczny wystrój, który praktycznie w prawie niezmienionej formie przetrwał do dziś. W 1817 roku przy pałacu powstał par. Założono go w stylu angielskim o swobodnym układzie. Od 1965 roku Pałac w Radziejowicach funkcjonuje jako Dom Pracy Twórczej. Przez 30 lat stałym rezydentem był tu Jerzy Waldorff. Dziś w Pałacu mieści się także największa w Polsce wystawa dzieł Józefa Chełmońskiego. Organizowane są także liczne spektakle teatralne, warsztaty, plenery i koncerty, w tym coroczny Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa.

Ciekawostki

W Galerii pałacowej możemy podziwiać zbiór ponad 40 dzieł Józefa Chełmońskiego.

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Pałac w Radziejowicach

Park zgłosił:

Andrzej Zawadzki

Wydarzenia

Aktualności

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

Miejsca w pobliżu

[gmw_nearby_locations item_type="posts" post_types="page" nearby="item" units="kilometers" radius="100" results_count="5" orderby="distance" get_directions="Wskazówki dojazdu" no_results_message="W promieniu 100 km nie znaleźliśmy żadnego miejsca" show_map="0" show_distance="true" show_random="0" results_template="default"]

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: