Warning: Declaration of GMW_Global_Maps_Addon::form_settings_groups() should be compatible with GMW_Addon::form_settings_groups($settings_groups = Array, $form = Array) in /home/users/pracowniaoop/public_html/oop.org.pl/wp-content/plugins/gmw-global-maps/gmw-global-maps.php on line 210
Ogrodowa Mapa Polski | Ogrody pokazowe Pudełko - Ogrodowa Mapa Polski
title

Ogrody pokazowe Pudełko

 

Japoński Ogród Pokazowy

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

4.25/5 (1)

Adres: Pisarzowice;

Województwo: śląskie

Współrzędne GPS: 49.880089N, W

Telefony: 0048 33 84 56 219

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Niewielki ogród pokazowy stworzony z pasji i zamiłowania do kultury japońskiej właściciela- Sebastiana.  Rośliny zostały dobrane tak, aby nie sprawiały trudności w polskim klimacie, a jednocześnie oddawały charakter dalekowschodniej scenerii. Razem z herbaciarnią stanowi doskonałe miejsce do spędzenia tutaj miłego popołudnia z rodziną czy przyjaciółmi, a ciekawe okazy roślin  przyciągną niejednego miłośnika sztuki ogrodowej.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 8:00 – 18:00
Sobota: 8:00 – 17:00
Niedziela: 11:00 – 16:00

Ceny biletów:

W sieci:

www facebook

WYBRANE ZDJĘCIA

pudelko 1

pudelko 2

pudelko 4

pudelko 3

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

W ogrodzie nie mogło zabraknąć typowych roślin z Dalekiego Wschodu jak klonów palmowych czy też niezwykłego iglaka – sośnicy japońskiej (Sciadopitys verticillata). Gatunek ten charakteryzuje się egzotycznym wyglądem i bardzo powolnym wzrostem. W wieku 10 lat osiąga około 1 m wysokości. Igły ma długie, szerokie, skupione w parasolowate okółki. Nie mogło też zabraknąć ogrodowych bonsai – strzyżonych form sosen i modrzewi. Dużą część aranżacji stanowią rabaty z roślinami iglastymi – jałowcami i sosnami, czy też bukami, których co prawda nie spotykamy w ogrodach japońskich, ale doskonale wkomponowały się w całość. Jednak największe wrażenie w ogrodzie robią ogromne barwne plamy kwitnących azalii.

Historia

Ogród powstał w 2003 roku, a jak opowiedział Sebastian Pudełko, takie miejsce było od zawsze jego marzeniem. Środkową część ogrodu zajmuje duży staw z mostkiem, kaskadą i strumieniem. Wokół zbiornika wodnego ułożone są wygodne kamienne ścieżki. Można tu też posiedzieć w pięknej herbaciarni w stylu japońskim, z dachem z łupka kamiennego. W jej wnętrzu oczywiście można się napić wielu gatunków herbaty, poczuć się jak w Japonii.

Ciekawostki

Nie dodano

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Maja w ogrodzie

Szkółka krzewów ozdobnych

Ogród zgłosił:

Andrzej Nowiński ‚Zieleń we wnętrzach’

Wydarzenia

Nie dodano

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: