title

Ogród Śląski

 

Miejsce gdzie oprócz wypoczynku można kupić rośliny i zwierzęta.

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: [gmw_post_info info="city, zipcode, street" divider=", "];

Województwo: [gmw_post_info info="state" divider=""]

Współrzędne GPS: [gmw_post_info info="lat" divider=""]N, [gmw_post_info info="long" divider=""]W

Telefony: [gmw_post_info info="phone" divider=""]

[gmw_single_location item_type="post" elements="map,directions_link" address_fields="address,state" units="k" map_height="450px" map_width="100%" map_type="ROADMAP" zoom_level="13" scrollwheel_map_zoom="0" item_info_window="title,address,distance" user_map_icon="0" user_info_window="" no_location_message="Błąd mapy. Zgłoś nam to poniżej!"]

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Ogród Śląski to nie tylko centrum ogrodnicze, ale także punkt sprzedaży roślin, pawilon tropikalny z bogatym asortymentem roślinności domowej w otoczeniu wodospadu i ogrodu na dachu, sklep zoologiczny z unikalnymi zwierzętami, bawilandia czyli miejsce zabaw dla dzieci oraz otwarty ogród pokazowy.

Godziny otwarcia:

[gmw_post_info info=”days”]

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 19:00
Sobota: 9:00 – 17:00
Niedziela: 10:00 -17:00

Ceny biletów:

Wstęp bezpłatny

W sieci:

www  facebook

WYBRANE ZDJĘCIA

DSC_2947 (2)

DSC_2974 (2)

DSC06503

DSC07998

Plany

ogrod slaski plan

Zdjęcia

Filmy

Rośliny

Część pokazowa obejmuje powierzchnię 4000 m2.
Znajdują się w niej następujące części:
1. Ogród japoński
2. Ogród japoński
3. Ogród francuski
4. Ogród różany
5. Wrzosowisko
6. Ogród skalny
7. Ogród wiejski

Na terenie Ogrodu Sląskiego znajduje się również pawilon tropikalny zawierający rośliny przeznaczone do uprawy w pomieszczeniach.

Historia

W naszej rodzinie tradycje ogrodnicze są bardzo stare i sięgają 1925 roku, kiedy to przodek rodziny Żurek – Maksymilian Skrzycki zaczął pracować w gospodarstwie ogrodniczym Hrabiego von Donnesmarck’a w Świerklańcu. Dzisiaj, w kolejnym pokoleniu, tradycję tę przejął Antoni Żurek, który udoskonala dzieło swoich przodków. Nasza szkółka początkowo specjalizowała się w uprawie około 300 gatunków róż oraz drzew owocowych. Z każdym rokiem liczba uprawianych przez nas roślin była powiększana. Dziś prowadzimy uprawy na powierzchni liczącej aż 7,5 hektara. Uprawy roślin i sadzonek w gruncie oraz w pojemnikach, zarówno w szklarniach, jak i w namiotach, zajmują powierzchnię ponad 3 ha! Nasza oferta obejmuje szeroki wybór roślin iglastych i liściastych, drzew, bylin, roślin wodnych i wrzosowatych. Oferujemy m.in. sprzedaż sosen (Pinus sp.), świerków (Picea sp.), a także szerokiego asortymentu roślin domowych i tropikalnych. Łącznie w sprzedaży posiadamy ponad 1100 gatunków i odmian roślin, krzewów i drzew ozdobnych, co sprawia, że oferta naszej szkółki jest wyjątkowo pełna i wszechstronna. Z upływem czasu naszą specjalnością stała się sprzedaż pnączy, przede wszystkim powojników, które posiadamy praktycznie we wszystkich dostępnych na naszym rynku odmianach. Każdego roku w naszej ofercie pojawia się kilkadziesiąt nowości ogrodniczych. W roku 2004 otworzyliśmy nowoczesne centrum ogrodnicze „Ogród Śląski” w Świerklańcu, którego łączna powierzchnia wynosi aż 8000 m2. W naszym Centrum znajdują się sklep ogrodniczy, punktu sprzedaży roślin, restauracja oraz sala konferencyjna, w której chętnie organizujemy imprezy okolicznościowe. W naszym sklepie ogrodniczym zajmujemy się sprzedażą wszelkiego rodzaju produktów potrzebnych do pielęgnacji oraz urządzania ogrodów. Zajmujemy się m.in. sprzedażą donic ceramicznych, różnego rodzaju ogrodowych artykułów dekoracyjnych (figurek, rzeźb itp.) oraz wielu innych wysokiej jakości produktów. Posiadamy także duży ogród pokazowy, który może zainspirować do tworzenia nowych kompozycji ogrodowych. Mogą w nim Państwo zobaczyć okazy ciekawych roślin oraz obserwować je przez cały rok. Oprócz centrum ogrodniczego w Świerklańcu posiadamy także dwa inne punkty sprzedaży roślin ogrodowych w Tarnowskich Górach oraz w Piekarach Śląskich. W ramach rozszerzenia swojej oferty, wiosną 2012 roku otworzyliśmy również Pawilon Tropikalny z bogatym wyborem, różnych rozmiarów tropikalnych roślin domowych. Rok później otworzyliśmy także Bawilandię, która stanowi główną atrakcję dla naszych najmłodszych klientów. W 2004 roku stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i redakcja „Dziennika Zachodniego” w uznaniu profesjonalizmu, wkładu w promocję małej i średniej przedsiębiorczości oraz sukcesu w procesie budowania marki firmy – przyznało nam tytuł „Śląski Kupiec Roku 2004„. Szkółka nasza zrzeszona jest w Związku Szkółkarzy Polskich. Centrum ogrodnicze Ogród Śląski Antoni Żurek należy do Polskiego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych.

Ciekawostki

W ogrodzie żyje kilka żółwi (widoczne w filmikach), które zimują w oczku wodnym.

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Ogród Śląski

Ogród zgłosiła:

Justyna Żurek

Wydarzenia

Aktualności

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

Miejsca w pobliżu

[gmw_nearby_locations item_type="posts" post_types="page" nearby="item" units="kilometers" radius="100" results_count="5" orderby="distance" get_directions="Wskazówki dojazdu" no_results_message="W promieniu 100 km nie znaleźliśmy żadnego miejsca" show_map="0" show_distance="true" show_random="0" results_template="default"]

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: