title

Ogród leśny Silvarium w Poczopku

 

Silvarium stanowi leśny park po obszarze którego możemy swobodnie się poruszać

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

5/5 (1)

Adres: Poczopek;

Województwo: podlaskie

Współrzędne GPS: 53.262146N, W

Telefony: +48 85 722 96 40

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Park Leśny w Poczopku to ogromny las położony na trasie z Białegostoku do Krynek, (niedaleko jest arboretum w Kopnej Górze), posiada leśne ścieżki edukacyjne ze śladami zwierząt, woliery z ptakami, galerię na skraju puszczy, gdzie można posłuchać nagranych opowieści dra Kruszewicza o zwierzętach i oczywiście ptakach, są rozliczne zegary słoneczne, ścieżki wśród głazów, stawy, słowem wieeelke atrakcji!!!

Godziny otwarcia:

Park otwarty przez całą dobę.
W okresie wakacyjnym galeria jest otwarta codziennie o godzinach 10:00, 13:00, 16:00, natomiast poza wakacjami, w dni robocze w godzinach 10:00, 13:00, w weekendy i święta w każdą drugą sobotę i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 10.00, 13.00.

Ceny biletów:

Wstęp bezpłatny

W sieci:

www facebook

WYBRANE ZDJĘCIA

Ogród leśny Silvarium w Poczopku

Ogród leśny Silvarium w Poczopku

Ogród leśny Silvarium w Poczopku

Ogród leśny Silvarium w Poczopku

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Rośliny

Nie dodano

Historia

Nie dodano

Ciekawostki

Kierując się wzdłuż lasu podziwiamy piękną przyrodę, drewniane pomniki oraz punkty informacyjne zlokalizowane wśród drzew. Wychodząc z lasu naszym oczom ukazuje się przepiękna okolica, która stanowi samo centrum tego miejsca. To właśnie w tym miejscu zlokalizowana jest największa liczba atrakcji Poczopka. Zobaczymy tutaj między innymi liczne malownicze mostki nad małą rzeczką, ciekawe rzeźby z drewna i kamienia, drewniane chatki oraz przepiękną aleję drzew, którą leśnicy nazwali „Alejką Feng Shui”. Najnowszą „zdobyczą” tego miejsca jest Park Megalitów czyli wędrujące skały. Jest to zbiór potężnych głazów narzutowych ułożonych w formie celtyckiego kręgu lub w inny ciekawy sposób.
Dla osób lubiących spacery, Poczopek oferuje Leśne Wędrownice. Są to wyznaczone ścieżki, poprowadzone w taki sposób, by pokazać najpiękniejsze zakątki otaczających nas lasów. Oznaczenie tych tras jest przemyślane w taki sposób, by nikt z nas nie mógł się zgubić. Na taką wycieczkę możemy się wybrać również rowerami.
Poczopek pełni funkcję przede wszystkim rekreacyjną ale i również edukacyjną. Znajdziemy tu bowiem dużą liczbę plansz informujących nas o zamieszkujących tutejsze okolice zwierzęta, dowiemy się jak nazywa się roślina rosnąca przed nami oraz poznamy zwyczaje przyrodnicze tutejszej okolicy. Jednak same plansze to nie wszystko. Do naszej dyspozycji oddano również Galerię Na Skraju Puszczy wewnątrz której będziemy mogli podziwiać zwierzęta i rośliny których nie udało nam się dzisiaj zobaczyć, a które występują zarówno w samym Poczopku jak i w całym województwie podlaskim. Walory edukacyjne tego miejsca szczególnie upodobały sobie wycieczki ze szkoły lub przedszkola, które czasami można tutaj spotkać.

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Atrakcje Podlasia

Park zgłosiła:

Bożena Wójcik

Wydarzenia

Nie dodano

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: