title

Ogród Botaniczny w Grudziądzu

 

Zajmuje powierzchnię 0,51 ha.

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: Grudziądz;

Województwo: kujawsko-pomorskie

Współrzędne GPS: 53.494751N, W

Telefony:

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Przez Ogród Botaniczny prowadzi alejka spacerowa, która ciągnie się wzdłuż Kanału Trynki od ul. Klasztornej do ul. Karabinierów.

Godziny otwarcia:

Od października do marca czynny jest dla zwiedzających w godz. 8-18, a od kwietnia do września w godz. 7-21

Ceny biletów:

W sieci:

www

WYBRANE ZDJĘCIA

bot gru 1

bot gru 2

bot gru 3

bot gru 4

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

W 2008 roku władze miejsce podjęły decyzję o całkowitej renowacji ogrodu. W ramach projektu odnowienia Ogrodu Botanicznego wykonano renowację trawnika, zlikwidowano chore drzewa i krzewy, nasadzono nowe rośliny, ułożono nową nawierzchnię z kostki brukowej oraz zakupiono nowe ławki, kosze i oświetlenia. Odrestaurowano zegar słoneczny, a wiosną w basenie pojawi się woda i rośliny wodne. Nasadzono kilkaset drzew, krzewów i krzewinek ponad 30 gatunków: miłorząb dwuklapowy, perukowiec podolski, magnolia pośrednia, sosna górska, sosna wejmutka, pigwowiec wspaniały, klon japoński, tulipanowiec amerykański, jodła koreańska, żarnowiec miotlasty. Znajdują się przy nich tabliczki z polską i łacińską nazwą gatunku oraz miejscem pochodzenia. Wiosną oczy zwiedzających będą cieszyć kwitnące przebiśniegi, konwalie, krokusy, tulipany, narcyzy, irysy.

Historia

Uchwała o utworzeniu ogrodu dendrologicznego została podjęta na wniosek Towarzystwa Upiększania Miasta Grudziądza przez Zarząd Miasta 12 lipca 1933 roku. Urządzanie ogrodu trwało dwa lata. Cały teren został otoczony ogrodzeniem z dwoma bramami. W parku umieszczano rzadkie okazy drzew i krzewów w różnych odmianach. W południowej części ogrodu założono kwietne dywany, z których słynął przedwojenny Grudziądz. Dodatkowymi atrakcjami były basenik z rybkami oraz zegar słoneczny. Drzewa i krzewy zaopatrzone były w tabliczki informujące. Park Botaniczny im. Króla Jana III Sobieskiego, bo tak brzmiała oficjalna przedwojenna nazwa, został otwarty w 1935 roku.

Ciekawostki

Nie dodano

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Wikipedia

PTTK

Parki i ogrody

Ogród zgłosił:

Andrzej Nowiński ‚Zieleń we wnętrzach’

Wydarzenia

Nie dodano

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ:


626 komentarzy

OPINIE ODWIEDZAJĄCYCH: