title

Kapias – Ogrody do zwiedzania

 

Ogrody do zwiedzania, z ponad 40 zakątkami tematycznymi na obszarze ponad 4 hektarów.

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

5/5 (3)

Adres: Goczałkowice-Zdrój;

Województwo: śląskie

Współrzędne GPS: 49.944603N, W

Telefony:

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Kapias – Ogrody do zwiedzania to 42 różne zakątki i pomysły ogrodowe powstałe po to, aby inspirować, edukować, a jednocześnie zostać miejscem do wypoczynku dla całej rodziny! Firma prowadzi zajęcia edukacyjne, wycieczki z przewodnikiem oraz posiada bogatą kolekcję roślin ozdobnych. Na terenie ogrodów znajduje się restauracja, bufet i centrum ogrodnicze. Kręcono tutaj odcinki programów „Rok w Ogrodzie” oraz „Maja w ogrodzie”.

Godziny otwarcia:

Ogród otwarty cały rok!
 pn-pt 8:00 – 19:00
nd 10:00-19:00

Ceny biletów:

Wstęp bezpłatny!

W sieci:

www google-plus facebook

WYBRANE ZDJĘCIA

Ogród Romantyczny - lato

LIPIEC 2015 W OGRODACH KAPIAS (92)

Ogród Angielski - wiosna

IMG_4741

Plany

 

Zdjęcia

Filmy

Nie dodano

Rośliny

Bogata kolekcja roślin ozdobnych m.in. odmiany różaneczników i azalii, pierisów japońskich, kalmi szerokolistnych, magnolii (m.in. Magnolia tritepala), miłorzęby dwuklapowe, wisterie, kolekcja powojników, klonów japońskich, funkii, roślin iglastych, traw, bylin oraz wiele innych!

 

Historia

W 1979r. właś­ci­ciel obiektu Bro­nisław Kapias postanowił podzielić się swoją pasją z innymi. Na niewielkim niegdyś skrawku ziemi zaczął sadzić rośliny, wprowadzał stop­niowo architek­turę ogrodową, stwarza­jąc coraz to nowsze zielone zakątki.

I tak najs­tarsze założe­nie nazwane zostało Starymi Ogro­dami (przy ul. Św.Anny 4). W 2008 roku na obszarze 4 hektarów rozpoczęła się budowa Nowych ogrodów, które znajdują się zaledwie kilkanaście metrów dalej.  Prawie wszys­tkie okazy bogatej kolekcji roślin­nej Starego i Nowego Ogrodu posi­adają tabliczkę z nazwą łacińską i polską.

 

Ciekawostki

W ogrodach są wyznaczone liczne drobne zakątki lub duże tematyczne ogrody.
OGRODY DO ZWIEDZANIA

NOWE OGRODY

Aleja lipowa
Cieniste wzgórze
Fontanny
Igloo
Labirynt
Liściasta górka
Ogród angielski
Ogród Cisza
Ogród Jesień
Ogród Lato
Ogród sensoryczny
Ogród w barwach narodowych
Ogród wiejski
Ogród romantyczny
Ogród Zachodzące Słońce
Ogród Zima
Plac zabaw dla dzieci (Zaczarowany ogród)
Skalniak
Staw z altaną
Ściana powojników
Tarasy widokowe
Wąwóz Wiosna
Wrzosowisko pierwsze
Wrzosowisko drugie
Zacieniona ścieżka
Zaułek śródziemnomorski
Toalety
STARE OGRODY

Altana kryta strzechą
Altana z bluszczem
Altana z drzew
Ogród japoński
Pokój w ogrodzie
Staw naturalny
Studnia
Sucha rzeka
Wapienny skalniak
Toalety
Zakątek górski
Zakątek leśny
Zaułek holenderski
Zaułek romantyczny
Zaułek z fontanną
Zaułek z hostami

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Kapias

Ogród zgłosiła:

Agnieszka Pastuszka

 

Wydarzenia

W maju – bardzo kolorowym miesiącu – Ogrody zapraszają na Dni Otwarte Ogrodu w których to na najmłod­szych czekają dodatkowe atrakcje. Raz w roku w pier­wszą sobotę lipca odbywa się  nocne zwiedzanie Ogrodu z przewodnikiem.

We wrześniu orga­nizowane są Kolory Wrześ­nia – ogród obfi­tuje w jesi­enne deko­racje, restauracja KAPI­A­S ofer­uje potrawy z dyni, a w Cen­trum Ogrod­niczym witają nas jesi­enne kolory roślin, ozdób ogrodowych i domowych.

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ:


3 komentarze

OPINIE ODWIEDZAJĄCYCH:


 • Dominika Odpowiedz

  Ogrody są wprost rewelacyjne, podzielone tematycznie i atrakcyjnie o każdej porze roku. Odwiedziłam je już 6 razy. Moje ulubione są „pokoje” angielskie, gdzie ogród został podzielony ceglanymi ścianami na kolorystyczne zaułki z różaną pergolą pośrodku oraz nowootwarty ogród japoński. Zarówno wstęp, jak i obszerny parking są darmowe, ale uwaga, w święta typu majówka jest tam sporo ludzi. Oprócz głównych ogrodów pokazowych, ulicę dalej można obejrzeć stare ogrody Kapias w ich poprzedniej lokalizacji. Nie są tak widowiskowe jak ogrody główne, ale również zadbane. Przy wyjściu z ogrodów głównych znajduje się centrum ogrodnicze. W ogrodach można wykonywać zdjęcia ślubne. Na terenie znajdują się ławki oraz stoły piknikowe oraz kawiarnia.

  5/5

  5/5

  5/5

  przyjazny

  nieprzyjazny

  Wyjazd rodzinny / solo

 • Małgosia i Robert Odpowiedz

  Bardzo dziękujemy za ogrom wrażeń i inspiracji do naszego ogrodu, który urządzamy od ponad 10 lat. Jesteśmy zachwyceni bogactwem gatunków i pięknych kompozycji oraz różnorodnością roślin. Spędziliśmy u Państwa wiele godzin i oczywiście zrobiliśmy na pamiątkę odwiedzin zakupy 🙂 Dziękujemy Pani w sklepie, która cierpliwie odpowiadała na nasze pytania i zapraszała aby przyjechać raz na kwartał co oczywiście uczynimy. Nie chcieliśmy od Państwa wyjeżdżać. Zwiedziliśmy też stary ogród i bardzo gratulujemy pomysłowości w obu terenach. Jestem urzeczona aranżacjami różnych typów ogrodów ale też piwniczkami i tarasami widokowymi oraz szalenie bogatego w gatunki ogrodu traw. Myślę, że Państwo jako właściciele tych nasadzeń macie bardzo biznesowe podejście do rozwoju przedsiębiorstwa i robicie to z konkretną wizją ale i klasą. To że wstęp jest wolny i można nacieszyć oczy wystarcza i tak z nawiązką jak sklep pęka w szwach od robiących zakupy podobnych jak my pasjonatów swoich ogrodów. Dziękujemy raz jeszcze za umożliwienie nam zwiedzania i nacieszeniu naszych oczu pięknem tego terenu.

  5/5

  5/5

  5/5

  przyjazny

  nie wiem

  wyjazd inspiracyjny

 • Świetny ogród pokazowy. Jeśli szukasz inspiracji, pomysłu na swój ogród odwiedź ten ogród pokazowy. Profesjonalna pielęgnacja ogrodu. Dzięki takim ogrodom można pokazać klientom jak szczególne założenia zmieniają się w ciągu roku. Dla miłośników starych, wiejskich „babcinych” ogrodów nie zabrakło „ogrodu wiejskiego” Gastronomia też na najwyższym poziomie. Ogród dla profesjonalistów oraz na przyjemny rodzinny spacer. Dobrze zaopatrzony punkt sprzedaży.

  5/5

  5/5

  5/5

  nie wiem

  nie wiem

  Zawodowiec, w parze...