title

Arboretum w Sandomierzu

 

Arboretum jest jednostką naukowo-dydaktyczną Wyższej Szkoły Humanistyczno-Przyrodniczej.

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

Nikt jeszcze nie ocenił

Adres: Sandomierz;

Województwo: świętokrzyskie

Współrzędne GPS: 50.675030N, W

Telefony: 015/ 832 22 84, 85, 86 wew. 328.

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Obszar Arboretum obejmuje teren wokół zabudowań Uczelni o powierzchni ok. 1,5 ha, zróżnicowany pod względem wysokości (od 146 do 177 metrów n.p.m.). Wydzielono w nim dwie główne części: strona południowa – w której umieszczono odmiany (kultiwary) drzew i krzewów; strona północna (wzniesienie) – dominują gatunki botaniczne pochodzące ze stref geograficznych Azji, Europy i Ameryki. Dzięki szerokim kontaktom i wzajemnej współpracy pomiędzy Ogrodami Botanicznymi i Arboretami w Polsce i poza jej granicami, prowadzimy wymianę roślin i nasion (Index Seminum).

Godziny otwarcia:

Ceny biletów:

W sieci:

www

WYBRANE ZDJĘCIA

 

 

 

 

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Nie dodano

Filmy

Nie dodano

Rośliny

Obecnie Arboretum posiada kolekcję ok. 600 gatunków i odmian gatunkowych drzew, krzewów, krzewinek i pnączy z pełną naukową dokumentacją rozmieszczenia i pochodzenia, zaleconą przez Radę Ogrodów Botanicznych w Polsce.

Historia

Prace nad gromadzeniem kolekcji roślinnych i zagospodarowaniem powierzchni Arboretum rozpoczęły się od 1995 roku i są nadal kontynuowane. Głównym założeniem działalności naukowej i badawczej jednostki jest: introdukcja (wprowadzenie) i aklimatyzacja (naturalizacja) gatunków drzew i krzewów w naszym regionie, prowadzenie naukowej dokumentacji kolekcji drzew i krzewów, udostępnianie materiału roślinnego do badań naukowych, współpraca, wymiana doświadczeń, materiału roślinnego pokrewnym jednostkom.

Ciekawostki

Nie dodano

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Arboretum

Ogród zgłosił:

Andrzej Nowiński ‚Zieleń we wnętrzach’

Wydarzenia

Nie dodano

Źródła zdjęć - pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści - przejdź do zakładki "Więcej Informacji" (powyżej).

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MAMY?

ZGŁOŚ JE DO NAS

PODOBA CI SIĘ TEN PROJEKT?

POMÓŻ MAPIE FINANSOWO

CHCESZ GO WSPÓŁTWORZYĆ?

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

NAPISZ RECENZJĘ: