omp.oop.org.pl

Japoński Ogród Pokazowy

Ocena odwiedzających:

Dodaj swoją recenzję u dołu strony!

     4.25/5 (1)

Kategoria:
Prywatne ogrody otwarte

Szybka orientacja:
ciekawa rzeźba terenukawiarniakolekcje roślinogrody tematyczneorganizacja imprezozdobne obiekty wodneparkingsprzedaż roślin

Adres: Pisarzowice;

Województwo: śląskie

Współrzędne GPS: 49.880089N, W

Telefony: 0048 33 84 56 219

Directions

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ?

Niewielki ogród pokazowy stworzony z pasji i zamiłowania do kultury japońskiej właściciela- Sebastiana.  Rośliny zostały dobrane tak, aby nie sprawiały trudności w polskim klimacie, a jednocześnie oddawały charakter dalekowschodniej scenerii. Razem z herbaciarnią stanowi doskonałe miejsce do spędzenia tutaj miłego popołudnia z rodziną czy przyjaciółmi, a ciekawe okazy roślin  przyciągną niejednego miłośnika sztuki ogrodowej.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 8:00 – 18:00
Sobota: 8:00 – 17:00
Niedziela: 11:00 – 16:00

Ceny biletów:

W sieci:

www
facebook
WYBRANE ZDJĘCIA
pudelko 1
pudelko 2
pudelko 4
pudelko 3

Plany

Nie dodano

Zdjęcia

Ogrody pokazowe Pudełko
Ogrody pokazowe Pudełko
Ogrody pokazowe Pudełko
Ogrody pokazowe Pudełko

Filmy

Nie dodano

Rośliny

W ogrodzie nie mogło zabraknąć typowych roślin z Dalekiego Wschodu jak klonów palmowych czy też niezwykłego iglaka – sośnicy japońskiej (Sciadopitys verticillata). Gatunek ten charakteryzuje się egzotycznym wyglądem i bardzo powolnym wzrostem. W wieku 10 lat osiąga około 1 m wysokości. Igły ma długie, szerokie, skupione w parasolowate okółki. Nie mogło też zabraknąć ogrodowych bonsai – strzyżonych form sosen i modrzewi. Dużą część aranżacji stanowią rabaty z roślinami iglastymi – jałowcami i sosnami, czy też bukami, których co prawda nie spotykamy w ogrodach japońskich, ale doskonale wkomponowały się w całość. Jednak największe wrażenie w ogrodzie robią ogromne barwne plamy kwitnących azalii.

Historia

Ogród powstał w 2003 roku, a jak opowiedział Sebastian Pudełko, takie miejsce było od zawsze jego marzeniem. Środkową część ogrodu zajmuje duży staw z mostkiem, kaskadą i strumieniem. Wokół zbiornika wodnego ułożone są wygodne kamienne ścieżki. Można tu też posiedzieć w pięknej herbaciarni w stylu japońskim, z dachem z łupka kamiennego. W jej wnętrzu oczywiście można się napić wielu gatunków herbaty, poczuć się jak w Japonii.

Ciekawostki

Nie dodano

Źródła zdjęć i informacji, ciekawe linki:

Maja w ogrodzie

Szkółka krzewów ozdobnych

Ogród zgłosił:

Andrzej Nowiński ‚Zieleń we wnętrzach’

Wydarzenia

Nie dodano

Źródła zdjęć – pod każdym zdjęciem w powiększeniu. Źródła i autorzy opisów oraz dodatkowe licencje dla treści – przejdź do zakładki „Więcej Informacji” (powyżej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *